Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - ZDROWIE I URODA
   
COUNTRY:
         
 

   
Home news
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Encyklopedia zdrowia
   
   
Kontakt
 
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 
   
   
 
   
 
   
 
   
 
 
Czytaj również
   
Hormony
   
Mężczyzna
   
Kobieta
   
Popraw krążenie
   
Zdrowie na wiosnę
   
Alergie
   
Przeziębienie
 
 
   
Ciąża i macieżyństwo
   
   
Niepełnosprawność
   
   
Tabela kalorii
   
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

Zdrowie

Dbanie o Nasze dobre zdrowie jest Nasza najlepszą inwestycją. Warto w nie inwestować.

Zdrowie

Profilaktyka poparta wiedzą, właściwa diagnoza, prawidłowe prowadzenie leczenia to elementy, które składają się na dobry stan zdrowia.

Znajdziesz u Nas

Znajdziesz u Nas porady w zakresie profilaktyki, informacje odnoszące się do zdrowia, usługodawców w tym zakresie jak i informacje branżowe.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Wybór dobrego ubezpieczenia pozwala na świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie.

Postaw na Zdrowie

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE współpracuje z najlepszymi specjalistami na świecie. Podziękowania dla współtwórców tego działu GMI.

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
Obrazowe
 

RTG KLATKI PIERSIOWEJ

Jest najprostszym i najtańszym badaniem obrazowym. Polega na prześwietleniu promieniami Roentgena klatki piersiowej (tak jak przy badaniu płuc).

PRZYGOTOWANIE: Trzeba zdjąć biżuterię.

JAK TO SIĘ ROBI: Należy rozebrać się do pasa, stanąć przodem do ekranu aparatu i przycisnąć do niego klatkę piersiową. Broda powinna być uniesiona do góry i oparta o specjalne miejsce w ramie aparatu. Operator powie, kiedy należy zatrzymać w płucach powietrze i nie oddychać.

CO Z TEGO WYNIKA: Badanie pokazuje, czy komory i przedsionki są prawidłowej wielkości, może uwidocznić niewydolność serca, wady wrodzone lub nabyte. Pozwala ocenić zarys, wielkość oraz ewentualne zwapnienia aorty lub zastawek serca. Można też sprawdzić, czy w worku osierdziowym lub w dolnych partiach płuc nie gromadzi się płyn, co może świadczyć O niewydolności mięśnia sercowego.

ECHOKARDIOGRAFIA, ECHO LUB USG SERCA

Jest wykonywane u osób podejrzewanych o wadę serca, chorobę wieńcową, po zawale, aby określić rozległość zmian, lub gdy EKG pokaże jakieś nieprawi­dłowości.

PRZYGOTOWANIA: Nie wymaga przygotowań.

JAK TO SIĘ ROBI: Pacjent kładzie się na lewym boku lub na wznak z lekko uniesionym tułowiem. Do klatki piersiowej posmarowanej specjalnym żelem lekarz przykłada w okolicy serca głowicę ultrasonografu, która wysyła fale ultradźwiękowe. Odbijają się one od tkanek wewnątrz ciała, a na ekranie monitora uzyskuje się obraz poszczególnych struktur serca. Lekarz widzi zmiany w budowie i nieprawidłowości w pracy serca. Czasem echokardiografię wykonuje się przez przełyk (w znieczuleniu miejscowym), wtedy trzeba być na czczo. Lekarz wprowadza głowicę jak gastroskop i pod kontrolą monitora umieszcza na wysokości serca.

CO Z TEGO WYNIKA: Badanie pozwala ocenić struktury anatomiczne serca (osierdzia, przedsionków, komór), kurczliwość mięśnia sercowego, budowę i pracę zastawek, a także przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń krwionośnych (aorta, żyły główne, tętnica i żyły płucne). Ułatwia wykrycie przebytego zawału, obecność skrzepliny, tętniaka, nowotworu serca, płynu w osierdziu.

REZONANS MAGNETYCZNY (MRI)

Pozwala precyzyjnie ocenić budowę serca, przepływ krwi przez jego struktury oraz kurczliwość mięśnia sercowego bez wykorzystania promieni RTG. PRZYGOTOWANIE: Najpierw trzeba wypełnić ankietę dotyczącą stanu

zdrowia. Badania nie wykonuje się u osób, które mają wszczepione rozruszniki serca, sztuczne zastawki serca, stenty (6 tygodni od zabiegu). Względnym przeciwwskazaniem są implanty ortopedyczne (sztuczne stawy, druty, śruby, stabilizatory). Ostrożność należy zachować w przypadku osób, które mają opiłki metalu np. w obrębie oczodołów. Pole magnetyczne może spowodować przemieszczenie ciała obcego i uszkodzenie gałki ocznej, dlatego zaleca się wcześniejszą konsultację okulistyczną i wykonanie zdjęć RTG. Przed MRI trzeba zdjąć wszystkie przedmioty metalowe (zegarek, biżuterię, pasek). JAK TO SIĘ ROBI: Pacjent kładzie się na specjalnym łóżku, które na kilka­dziesiąt minut wsuwa się do komory w kształcie tuby. Należy ułożyć się wy­godnie, bo w czasie całego badania trzeba leżeć nieruchomo, żeby obraz nie był zniekształcony. Jeśli z powodu choroby pacjent nie jest w stanie spokojnie leżeć, podaje się leki uspokajające albo nawet stosuje znieczulenie ogólne. Dla komfortu wewnątrz tunelu zainstalowane jest dodatkowe oświetlenie oraz wentylacja. Pacjent cały czas ma kontakt z personelem (przez mikrofon i kamerę telewizyj­ną). Każda sekwencja MRI trwa 3-10 minut. W tym czasie osoba badana słyszy pukające dźwięki o różnym natężeniu (zakłada się słuchawki tłumiące hałas). Gdy trzeba wykonać kilka obrazów, stół automatycznie przesuwa się, ale pacjent cały czas leży w bezruchu. Podczas badania chory jest poddawany działaniu pola magnetycznego. Atomy wodoru obecne w organizmie są szczególnie podatne na działanie pola magnetycznego. Pod jego wpływem inaczej układają się w tkankach zdrowych, a inaczej w chorych. Informacje o rozkładzie atomów rejestruje specjalny program komputerowy i przetwarza je w obraz serca widocz­ny na monitorze. W niektórych przypadkach trzeba podać kontrast. CO Z TEGO WYNIKA: Ocena wrodzonych wad serca u dorosłych, chorób dużych naczyń, żywotności mięśnia sercowego i rozległości blizn po zawale. Badanie zdiagnozuje kardiomiopatię, masę i czynność komór, guzy serca.

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA (TK)

W kardiologii używa się tomografów spiralnych (dają lepszą jakość obrazu), wielorzędowych (wymagają mniej czasu na badanie). PRZYGOTOWANIE: Badanie robi się na czczo, u ciężarnych tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla ratowania życia.

JAK TO SIĘ ROBI: Pacjent leży na ruchomym stole wsuwanym do wnętrza aparatu. Wokół ciała porusza się lampa RTG. Promieniowanie, przechodząc przez tkanki ciała, słabnie, dzięki temu można zróżnicować poszczególne struktury. W czasie badania trzeba wstrzymać oddech na 10-35 sekund albo równomiernie oddychać. Konieczne bywa podanie leków wyrównujących pracę serca - im szybciej bije, tym więcej zakłóceń obrazu. Dokładna ocena serca i naczyń wymaga zastosowania dożylnego kontrastu naczyniowego. CO Z TEGO WYNIKA: Badanie służy do diagnostyki i monitorowania choroby wieńcowej, niektórych wad wrodzonych serca i naczyń, nowotworów serca, chorób osierdzia. Jest to podstawowe badanie przy zatorowości płucnej, tętniakach aorty. Pozwala ustalić wskazania do operacji, wybrać technikę zabiegu i dokładnie go zaplanować.

SERCE, CO SŁYCHAĆ?

Chorobom serca często nie towarzyszą żadne dolegliwości. Aby dowiedzieć się, co słychać w na­szym sercu, trzeba iść do lekarza i poprosić o zmie­rzenie ciśnienia oraz skierowanie na EKG i badania krwi. To właśnie z próbki krwi pobranej z żyły można oznaczyć ważny dla serca poziom choleste­rolu i glukozy.

NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Tylko jedna godzina spędzo­na w lesie lub w parku uwalnia organizm od za­bójczego tlenku węgla. Związek ten szybko wiąże się z hemoglobi­ną krwi, blokując do niej dostęp tle­nu. Tym samym serce jest niedo­cenione i staje się coraz słabsze. Aby dobrze nam służyło, trzeba codziennie jak najwięcej przeby­wać na świeżym powietrzu.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
3          
  Zdrowie rodziny

Nadciśnienie tętnicze dla serca stanowi poważne obciążenie i jednocześnie może prowadzić do poważnych schorzeń. Wszelkie odstępstwa od ustalonych norm w tym zakresie powinny być konsultowane i diagnozowane przez lekarza i w razie potrzeby leczone.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Zdrowie rodziny

Nadciśnienie tętnicze dla serca stanowi poważne obciążenie i jednocześnie może prowadzić do poważnych schorzeń. Wszelkie odstępstwa od ustalonych norm w tym zakresie powinny być konsultowane i diagnozowane przez lekarza i w razie potrzeby leczone.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Zdrowie rodziny

Nadciśnienie tętnicze dla serca stanowi poważne obciążenie i jednocześnie może prowadzić do poważnych schorzeń. Wszelkie odstępstwa od ustalonych norm w tym zakresie powinny być konsultowane i diagnozowane przez lekarza i w razie potrzeby leczone.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.